رفع مشکل حرف بزرگ بعد از آپاستروف • با سلام
  همان طور که در مقاله ‘تغییر کاراکترها با توابع upper و lower و title و capitalize’ اشاره کردیم قرار است مشکلی که بعد از استفاده از تابع title() برای حروف بعد از آپاستروف داشتیم را در این مقاله برطرف کنیم.
  با ما همراه باشید.

  همان‌طور که در مقاله قبلی گفتیم، در صورتی که از تابع title() برای تغییر کاراکترها استفاده کنیم و اگر در متن از کاراکتر ’ یا آپاستروف استفاده کرده باشیم، مشکلی که به وجود می‌آید این است که حرف بعد این کاراکتر هم capitalize می‌شود. مثال قبلی را دوباره ران می‌کنیم تا مشکل را ببینیم:

  desc = ('hello everyone, my name is saeed and i\'m glad to meet you there. let\'s learn python together in this website. be happy :)')
  print (desc.title())
  

  خروجی:

  Hello Everyone, My Name Is Saeed And I’M Glad To Meet You There. Let’S Learn Python Together In This Website. Be Happy 🙂

  روش رفع مشکل
  برای رفع این لازم است ماژول string را به برنامه خود اضافه کنیم. ماژول‌ها را با لغت کلیدی و رزرو شده import می‌توانیم فراخوانی کنیم.
  این کد را باید به ابتدای برنامه خود اضافه کنیم.

  import string
  

  حالا ماژول string را به برنامه خود اضافه کردیم و می‌توانیم از متدها و اشیائی که در این ماژول تعریف شده استفاده کنیم.

  import string
  desc = string.capwords ('hello everyone, my name is saeed and i\'m glad to meet you there. let\'s learn python together in this website. be happy :)')
  print (desc)
  

  خروجی:

  Hello Everyone, My Name Is Saeed And I’m Glad To Meet You There. Let’s Learn Python Together In This Website. Be Happy 🙂

  جزئیات کامل در خصوص ماژول string و متدهایی که این ماژول می‌پذیرد را در داکیومنت سایت پایتون به این لینک می‌توانید مطالعه کنید.

  منبع این آموزش سایت آموزش پایتون می باشد که این مطلب در مقاله رفع مشکل حرف بزرگ بعد از آپاستروف منتشر شده و توسط انجمن پایتون فارسی بازنشر شده است.


وارد شوید تا پست بفرستید