چند سوال و درخواست رفع مشکل در پایتون ۳

• سلام
    تبریک میگم بابت فروم تون و من چند وقتی بود دنبال فروم پایتون بودم تا امشب که گوگل کردم و دیدم خوشبختانه در صفحه اول بودید 🙂 تبریک عرض می کنم.

چند مشکل در پایتون دارم:

۱- این که چطور از متغیر در یک جمله استفاده کنم؟ پرینت گرفتن از خود متغیر یا استرینگ رو بلدم اما استرینگ+متغیر رو بلد نیستم.
    ۲- وقتی که از کاربر input می گیریم و مثلا می خوام عدد وارد کنند چطور بیام اون عدد رو با عدد دیگه ای جمع ببندم؟ وقتی می خوام جمع ببندم بهم خطا میده که استرینگ با اینتجر قابل جمع بستن نیست

با تشکر

• @track-seller در چند سوال و درخواست رفع مشکل در پایتون ۳ گفته است:

سلام
    تبریک میگم بابت فروم تون و من چند وقتی بود دنبال فروم پایتون بودم تا امشب که گوگل کردم و دیدم خوشبختانه در صفحه اول بودید 🙂 تبریک عرض می کنم.

چند مشکل در پایتون دارم:

۱- این که چطور از متغیر در یک جمله استفاده کنم؟ پرینت گرفتن از خود متغیر یا استرینگ رو بلدم اما استرینگ+متغیر رو بلد نیستم.
    ۲- وقتی که از کاربر input می گیریم و مثلا می خوام عدد وارد کنند چطور بیام اون عدد رو با عدد دیگه ای جمع ببندم؟ وقتی می خوام جمع ببندم بهم خطا میده که استرینگ با اینتجر قابل جمع بستن نیست

با تشکر

سلام

عضویت تون رو تبریک میگم.
    در همین ابتدا عرض کنم که به ازای هر سوال یا مشکل لطفا یک تاپیک جدید بزنید و اصلا هم نترسید. شاید فرد دیگه ای بخواد از روی عنوان ببینه مشکل چه هست و اون وقت چند مشکل در یک تاپیک که مطرح می کنید باعث میشه اون فرد دیرتر به جوابش برسه یا حتی نرسه.
    پیشاپیش از همکاری شما تشکر می کنم.

۱- فرض کنید این کد ما هست و شما باید به این صورت عمل کنید:

var1 = 'something'
    print('hi everyone, I am printing {} which is my variable'.format(var1))

و خروجی ما می شود:

hi everyone, I am printing something which is my variable

۲- برای این مورد دو تا راه دارید: اول این که همون موقع تعریف متغیر بیایید متغیر رو تبدیل به int کنیدش با تابع int:

var1 = int(input('type a number'))

بعدش var1 رو بیایید print کنید.
    راه دوم هم اینه که به این صورت عمل کنید:

var1 = input('type a number')
    var1 = int(var1)

• خیلی خیلی ممنون 🙂

• خواهش می کنم.

بسته شد

وارد شوید تا پست بفرستید